Kiedy skorzystać z pomocy ginekologa online?

halodoctor, telemedycyna

Z powodu pandemii COVID-19 wiele placówek zawiesiło swoje działanie. Nie oznacza to jednak, że w tym trudnym czasie nie korzysta się z porady lekarskiej. Okazuje się, że można zasięgnąć również pomocy ginekologa online poprzez platformę haloDoctor.pl, który diagnostykę prowadzi w kilku różnych sytuacjach.

 

Kontynuacja leczenia

 

Pomoc ginekologa online sprawdza się m.in. wtedy, gdy pacjentka kontynuuje swoje leczenie. Zdalna wizyta sprawdzi się więc choćby przy wypisywaniu e-Recepty na leki antykoncepcyjne, które kobieta stosowała już wcześniej. To doskonałe rozwiązanie także dla pacjentek potrzebujących stałej opieki ginekologicznej, która w dobie pandemii jest znacząco utrudniona i w wielu placówkach została częściowo zawieszona.

 

Sytuacje pilne

 

e-Wizyta sprawdzi się również w sytuacjach pilnych. Wówczas ginekolog online przeprowadza dogłębną rozmowę z pacjentką, by w razie konieczności zdecydować, czy konieczna będzie wizyta osobista, czy na podstawie przekazanych informacji można wdrożyć leczenie. Gdy problem można rozwiązać w ten sposób, można wydać również e-Receptę dostarczaną poprzez SMS i na adres e-mail.

 

Porada ginekologa online

 

Zdalna wizyta to również znakomite rozwiązanie dla kobiet, które chcą skorzystać z rzetelnej konsultacji lekarskiej. Dotyczy to m.in. młodych pacjentek doświadczających problemów z miesiączkowaniem (ginekolodzy raportują, że w dobie pandemii zaburzenia te są dość częste) lub innych niepokojących objawów. Porada u ginekologa online daje taką możliwość i jest najlepszym sposobem zwłaszcza, że w przypadku wielu dolegliwości wskazówki udzielane ogólnodostępnych forach są sprzeczne i nie należy się nimi kierować.

 

Kobiety w ciąży

 

e-Wizyty u ginekologów online to także doskonałe rozwiązanie dla kobiet w ciąży, które muszą być pod stałą opieką lekarską. Konsultując się poprzez platformę haloDoctor.pl mają one możliwość elektronicznego przekazania również swoich wyników badań, w tym morfologii krwi, aby specjalista mógł skontrolować ich stan zdrowia i upewnić się, że nic nie zagraża zdrowiu ich oraz dziecka.

 


Jak widać konsultacje u ginekologów online to wygodny sposób kontaktu z lekarzem i to w wielu różnych sytuacjach. Aby skorzystać z takiej możliwości wystarczy zaledwie kilka minut poświęconych na rejestrację w serwisie haloDoctor.pl i wybór odpowiedniego specjalisty. Specjalista na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące antykoncepcji, tabletek poronnych czy tez tabletek "dzień po". Teraz wiedza ginekologiczna jest w zasięgu Twojej ręki i często o każdej porze dnia i nocy.

Najczęściej zadawane pytania
W jakich sytuacjach zaleca się skorzystanie z porady ginekologa online na platformie haloDoctor.pl?

Skorzystanie z porady ginekologa online jest zalecane w wielu różnych sytuacjach, takich jak kontynuacja leczenia, sytuacje pilne, potrzeba rzetelnej konsultacji lekarskiej, dolegliwości związane z miesiączkowaniem oraz opieka nad kobietami w ciąży.

W jaki sposób przebiega konsultacja u ginekologa online w przypadku kontynuacji leczenia?

Podczas konsultacji w przypadku kontynuacji leczenia, ginekolog online może wypisać e-Receptę na leki antykoncepcyjne, które pacjentka stosowała wcześniej. Jest to szczególnie przydatne w dobie pandemii, gdy opieka ginekologiczna może być utrudniona.

Jakie sytuacje pilne mogą być rozwiązane za pomocą konsultacji ginekologa online?

W sytuacjach pilnych, ginekolog online przeprowadza dogłębną rozmowę z pacjentką, by zadecydować, czy konieczna jest wizyta osobista, czy można wdrożyć leczenie na podstawie przekazanych informacji. W razie potrzeby, można wydać e-Receptę dostarczaną poprzez SMS i e-mail.

Tagi

aplikacja dla gabinetu lekarskiego program dla lekarzy lekarz online

Badania ankietowe od 4 zł.