Wszystko
co jest Ci potrzebne
Badania Omnibus

Jak ankiety online mogą pomóc Ci dotrzeć do właściwej grupy odbiorców?

Jak zapewnić, że rzeczywiście docierasz do grupy docelowej w skuteczny sposób? Istnieje wiele różnych strategii i taktyk, które jako marketer możesz zastosować, ale jedną z najbardziej efektywnych metod dotarcia do grupy docelowej jest zbieranie danych z ankiet online. Oto kilka informacji, jak ankiety online mogą pomóc Ci dotrzeć do grupy docelowej.

Łatwość tworzenia

Jedna z największych zalet prowadzenia ankiet online staje jest łatwość ich tworzenia. Istnieją dziesiątki narzędzi online, jak SurvGo™, które pozwolą Ci stworzyć i sformatować ankietę o dowolnej złożoności. Ten program umożliwia skorzystanie z istniejących szablonów, które przyspieszają proces tworzenia ankiety internetowej. Zanim jednak zaczniesz tworzyć ankiety online, warto zwrócić uwagę na to, jak ważne jest unikanie tworzenia spamu, ponieważ ma on negatywny wpływ na firmy. Klienci mogą być zirytowani, kiedy mają do czynienia z długimi i nudnymi ankietami, a ich odpowiedzi zamiast odpowiadać poprawnie na pytania, mogą być problematyczne. Ze względu na łatwość tworzenia ankiet online, czas i energia (jak również budżet marketingowy) mogą być zachowane dla bardziej czasochłonnych i kosztochłonnych aspektów kampanii marketingowej. To wspiera nieocenioną zdolność ankiet do ukierunkowania Twojej uwagi na osoby, które najprawdopodobniej odpowiedzą pozytywnie na Twoje działania marketingowe w przyszłości.

Proste znalezienie respondentów

Stworzenie ankiety online jest oczywiście niezbędnym etapem, ale po tym, jak to zrobisz, nadchodzi czas na znalezienie potencjalnych respondentów, którzy podzielą się z Tobą swoimi opiniami. W przeszłości było to stosunkowo trudne zadanie dla każdego działu marketingu lub firmy, która nie ma dostępu do dużej listy mailingowej lub innej metody dotarcia do konsumentów, ale pojawiły się nowoczesne metody, które zmieniają to niegdyś trudne przedsięwzięcie w takie, które jest łatwe. Dla marketerów bez dużych list kontaktowych, wiele firm ankietowych oferuje dostęp do obszernych list osobistych za opłatą. Czasami marketerzy są obciążani jedynie za odpowiedź, co oznacza, że nie płacisz za dostęp do list, na których znajdują się niereagujące kontakty. Inne źródła to firmy oferujące panele badawcze, które zachęcają swoich członków do odpowiadania na ankiety od partnerów marketerów. Panele badawcze, jak Badanie-Opinii.pl są prawdopodobnie najbardziej wiarygodnym źródłem respondentów.

Wykorzystanie ankiet do zawężania i filtrowania respondentów

Celem każdej ankiety online jest wyeliminowanie respondentów, którzy mogą być niezaangażowani i skupienie się na tych, którzy są zaangażowani. Oczywiście odbywa się to podczas analizy wyników ankiety w oparciu o odpowiedzi respondentów na pytania, ale możesz również zmaksymalizować swoje wyniki już na samym początku, tworząc ankietę tak, aby odfiltrować respondentów na wczesnym etapie procesu, aby uniknąć marnowania ich czasu i ewentualnie Twoich pieniędzy na marketing. Filtrowanie jest szczególnie skuteczne, gdy szukasz konkretnych, wstępnie wybranych grup demograficznych do swojej ankiety. Dodatkowo, jeśli wcześniej przefiltrujesz dane demograficzne, możesz jeszcze bardziej oszczędzić własne zasoby na etapie analizy. Minimalizacja nieistotnych odpowiedzi oznacza, że nie płacisz dostawcy za analizę odpowiedzi, które nie pomogą w osiągnięciu celów kampanii; nawet jeśli osobiście analizujesz wyniki, oszczędzasz czas, nie musząc poświęcać go na ręczne usuwanie nieistotnych odpowiedzi.


Badania ankietowe od 4 zł.