Program dla dentysty - kieszonkowy gabinet stomatologiczny i dentysta XXI wieku

halodoctor, telemedycyna

Nowoczesny gabinet stomatologiczny, to taki w którym nie tylko pacjent czują się komfortowo w trakcie wykonywania zabiegów, które w powszechnej opinii nie należą do najprzyjemniejszych, ale także jest to miejsce w którym specjalista pracuje w wygodnych dla siebie warunkach oraz na nowoczesnym sprzęcie.
 

Sprzęt i oprogramowanie do wypełniania Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Odpowiedni sprzęt dla stomatologa to przede wszystkim narzędzia, dzięki którym specjalista może sprawnie i bezpiecznie przeprowadzać zabiegi dentystyczne. Poza narzędziami do wykonywania zabiegów potrzebne są jeszcze specjalistom narzędzia informatyczne, które posłużą do realizacji zadań administracyjnych. Jak to zrobić, żeby administrowanie wizytami stomatologicznymi w kilku gabinetach, płatnościami oraz dokumentacją medyczną pacjentów było łatwe i pozwalało zaoszczędzić dodatkowy czas? Odpowiednim pomysłem jest program dla dentystów z wielodostępem.
 

Dentysta XXI w. obsługujący Elektroniczną Dokumentację Medyczną

Jedną z najdogodniejszych form pracy jest Medfile® EDM – program dla dentysty, dzięki któremu specjaliści mogą przechowywać kartoteki pacjentów w wersji webowej, bez konieczności generowania miejsca na serwery w placówce lub szafki na dokumentację papierową. Dobrze zaprojektowany program dla dentysty posiada moduł karty wizyty stomatologicznej, w którym specjalista:

- może opisać dolegliwości pacjenta,
- przedstawić stan jamy ustnej (błony śluzowej, przyzębia oraz dodać informacje uzupełniające),
- przeprowadzić instruktaż w zakresie higieny jamy ustnej dla pacjenta,
- przy pomocy diagramu dentystycznego, przedstawiającego pełne uzębienie, przeprowadzić opis: (ząb niewyrżnięty, brak zęba, próchnicę, korzeń lub ząb do usunięcia, próchnicę - językową, policzkową, dystalnie, mezjalnie, żującą;) wypełnienie, koronę, osad nazębny lub kamień, implant, korzeń, belkę.

 

Poza szczegółowym opisem dolegliwości program dla dentysty na miarę XXI w. pozwala na szybkie i sprawne wypisanie: e-Recepty (wprowadzone przez NFZ od 08.01.2020 r.) i e-Zwolnienia (obowiązkowo od 01.12.2018 r.). W trakcie wypisywania e-Recepty specjalista otrzymuje podpowiedzi nazw leków z ogólnopolskiej bazy oraz kody ICD-10.
 

Aplikacja kieszonkowa

Synchronizacja dwóch rodzajów aplikacji webowej i mobilnej ( która działa na systemach iOS oraz Android w telefonach typu smartphone) umożliwia:

- zapisywanie pacjenta na wizytę z poziomu telefonu,
- dodawanie nowych pacjentów do ogólnej kartoteki,
- modyfikację podstawowych danych pacjentów,
- stałą kontrolę nad liczbą wizyt w określonym czasie.

Dzięki aplikacji mobilnej będącej jednym z darmowych rozwiązań, jakie oferuje program dla dentysty Medfile® EDM, w nagłych przypadkach można szybko zapisać pacjenta na wizytę bez konieczności zaangażowania rejestratorki czy pielęgniarki pracującej w gabinecie (np. w nocy czy w weekend). Nawigowanie w aplikacji wykorzystuje intuicyjnie rozpoznawane wzorce rozwiązań, dzięki czemu korzysta się z niej z łatwością. Minimalistyczne rozwiązanie kolorystyczne jest eleganckie i daje pełen komfort współpracy z urządzeniem. Istotne elementy wyróżniono w barwny sposób, dzięki czemu najważniejsze funkcje odnajdujemy bez trudu.
 

Gdziekolwiek pracujesz, skorzystaj z Medfile® EDM

Oprogramowanie pozwala na tworzenie, edytowanie i przechowywanie na szyfrowanym serwerze kartotek pacjentów, daje także możliwość synchronizacji pracy w kilku gabinetach w module konta dla specjalisty. Dzięki Medfile® zaprojektujesz swój kalendarz wizyt, którego zapełnieniem będziesz mógł sterować z poziomu telefonu, gdziekolwiek się znajdziesz.
 

Świetne rozwiązania i promocja w sieci

W webowej wersji program dla dentysty, daje stomatologom możliwość stworzenia zupełnie darmowej strony internetowej. Dzięki niej pacjenci będą mogli zapisać się na wizytę, zgodnie z wyznaczonym grafikiem, uwzględniającymi czas pracy, dojazdy i plany urlopowe. Ponad połowa pacjentów biorących udział w szeroko zakrojonych badaniach społecznych chciałaby mieć możliwość zapisywania się na wizyty za pośrednictwem komputera albo urządzenia mobilnego, a aż 70% badanych ucieszyłoby się z możliwości otrzymania SMS-owego przypomnienia o wizycie.

Dzięki wykorzystaniu Medfile® EDM w codziennej pracy – to możliwe. Szczególnie przydatne okazują się takie SMSy w przypadku stałego pacjenta, którego widujemy cyklicznie. Zdarza się, że taka osoba zapomni o wizycie, zwłaszcza, jeżeli dla obopólnej wygody ustawimy powtarzalność spotkań na dłuższy czas. System Medfile® poinformuje pacjenta o nadchodzącym terminie wizyty, niwelując ryzyko wystąpienia tzw. „okienka” w harmonogramie wizyt.

Skorzystaj z wielu rozwiązań dla Twojego gabinetu, jakie proponują pomysłodawcy Medfile®

Zapraszamy do kontaktu z Obsługą Klienta pod numerem: +48 530 610 330

Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego ważne jest, aby gabinet stomatologiczny był nowoczesny i wyposażony w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie?

Nowoczesny gabinet stomatologiczny nie tylko zapewnia pacjentom komfort podczas zabiegów, ale również umożliwia stomatologom pracę w wygodnych warunkach na nowoczesnym sprzęcie. To kluczowe dla efektywności i jakości świadczonych usług.

Jak program Medfile® EDM ułatwia pracę stomatologom w prowadzeniu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej?

Medfile® EDM to program dla dentysty, który umożliwia przechowywanie kartotek pacjentów w wersji webowej, eliminując konieczność serwerów lub dokumentacji papierowej. Program oferuje także funkcje takie jak opis dolegliwości pacjenta, stan jamy ustnej, instruktaż higieny, oraz e-Recepty i e-Zwolnienia.

Czy program Medfile® EDM umożliwia synchronizację pracy w kilku gabinetach?

Tak, program pozwala na tworzenie, edycję i przechowywanie kartotek pacjentów na szyfrowanym serwerze, umożliwiając także synchronizację pracy w kilku gabinetach.

Tagi

program do gabinetu program dla lekarzy gabinet dentystyczny program dla stomatologa erecepty

Badania ankietowe od 4 zł.