Główne atuty badań online

badania online

Badania online są obecnie jedną z najczęściej wykorzystywanych form ankietowania. Polegają na udostępnieniu ankiety internetowej na różnych portalach internetowych. Respondenci w dowolnym dla siebie czasie wypełniają ankietę i odsyłają wypełnione formularze. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzanie ankiet drogą internetową? Warto przeanalizować najważniejsze atuty badań online.

 

Krótki czas realizacji i szybki dostęp do dużej grupy respondentów

Niepodważalnym atutem badań online jest krótki czas realizacji tego typu projektów. Jednym kliknięciem udostępniamy nasz formularz wszystkim respondentom, co jest niewykonalne w przypadku prowadzenia ankiet w formie telefonicznej, bądź papierowej. W tym samym czasie możemy uzyskać kilka, a nawet kilkaset odpowiedzi, gdyż respondenci mogą wypełniać badania internetowe równocześnie. Internet jest miejscem, gdzie znajdziemy wiele osób w różnych przedziałach wiekowych, dzięki czemu nie musimy szukać respondentów pojedynczo.

Sieciowa szczerość

Badania psychologiczne i socjologiczne udowodniły, że osoby ankietowane w sieci są skłonne do odpowiadania na trudne pytania w bardziej szczery sposób. Jest to związane z faktem, że ankietowany nie ma bezpośredniego kontaktu z ankietującym, czego nie możemy zapewnić w formie ankietowania typu PAPI. Respondenci czują się swobodniej wypełniając ankietę w samotności i są bardziej chętni do udzielania odpowiedzi na delikatne pytania. W badaniach przeprowadzanych online osoby uzupełniające ankiety mają poczucie większej anonimowości. Możemy być pewni, że uzyskane odpowiedzi będą rzetelne.

Przystępna analiza wyników

Po przeprowadzeniu badania online mamy dostępę do zebranych informacji w wersji elektronicznej. Nie musimy kodować odpowiedzi, czyli przetransportowywać ich do jednej bazy danych, gdyż wszystkie informacje od razu się tam znajdują. Taką analizę może dla nas przygotować także portal Badanie-Opinii.pl. Doświadczona kadra opracuje wyniki, sporządzi wykresy oraz zaprezentuje wnioski do dalszej pracy.

Dostępność portali wspomagających przeprowadzenie badań online

Osoby chcące przeprowadzić badanie online mogą skorzystać z dostępnych portali. Badanie-Opinii.pl jest idealnym rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczającej ilości czasu, a także dla osób nie posiadających wystarczającej wiedzy. Taki portal oferuje przeprowadzenie kompleksowego badania, czyli: sformułowanie odpowiedniego kwestionariusza, znalezienie odpowiadającej grupy respondentów, a także opracowanie uzyskanych wyników. Badanie-Opinii.pl posiada własną bazę ankietujących, w której znajdziemy osoby w różnym wieku o różnorodnych statusach materialnych. Zlecenie wykonania takiego badania jest na każdą kieszeń, gdyż portal Badanie-Opinii.pl oferuje jedne z najniższych cen przeprowadzania badań online na rynku.

Mam nadzieję, że na podstawie przedstawionych powyżej mocnych stron badań online nikt  z nas nie ma już wątpliwości, dlaczego to właśnie one są jedną z najczęściej wybieranych form ankietowania. Łatwy i szybki dostęp do różnych grup społecznych pozwala na natychmiastowe obserwowanie zmian zachodzących na rynku, bądź wśród zachowań konsumentów. Możemy być pewni, że ankietowani będą odpowiadali szczerze na zadane im pytania ze względu na duże poczucie swobody i anonimowości. Możliwość analizy zebranych wyników nie wymaga sporej ilości czasu. Dostępność portali typu Badanie-Opinii.pl także zwiększa zainteresowanie badaniami online. Osoby nie posiadające odpowiedniego wykształcenia do przeprowadzenia ankiet internetowych, wiedzą, że mogą skorzystać ze stron typu Badanie-Opinii.pl.

Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego badania online są obecnie popularną formą ankietowania?

Badania online oferują krótki czas realizacji projektu oraz szybki dostęp do dużej grupy respondentów, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku innych form ankietowania, takich jak telefoniczne czy papierowe.

Jakie korzyści niesie ze sobą ankietowanie online w kontekście szczerości respondentów?

Respondenci są bardziej skłonni do szczerego udzielania odpowiedzi w badaniach online, ponieważ nie mają bezpośredniego kontaktu z ankietującym. Czują większą swobodę i anonimowość, co przekłada się na rzetelne odpowiedzi.

Co oferuje portal Badanie-Opinii.pl w kontekście przeprowadzania badań online?

Portal Badanie-Opinii.pl oferuje kompleksowe przeprowadzenie badania, włączając w to sformułowanie kwestionariusza, znalezienie odpowiedniej grupy respondentów oraz opracowanie uzyskanych wyników. Posiada także własną bazę ankietujących o różnorodnych profilach. Portal ten oferuje również konkurencyjne ceny w przeprowadzaniu badań online.

Tagi

badania online

Badania ankietowe od 4 zł.